Yunan spiker durur mu?

Kütahya, Yunanistan televizyonlarında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kütahya ziyaretinin fotoğrafları kullanıldı. Yunanlıların Kütahya ve civarına saldırma düşüncelerini “Tamamlanmamış görev” olarak dile getirdi.

Yunan spiker durur mu?

Yunan spiker durur mu?

Türklerin Yunanistan’ı uğrattığı hezimetleri vurgulayarak anlatmasıyla meşhur olan ve Türkiye’de Yunanistan’dan daha popüler olan Bluesky kanalının muhabiri İoannis Theodoratos, bu sefer 30 Ağustos’u işledi. Yunan spiker olarak ün kazanan Theodoratos, ağustos ayının Yunanlıların büyük hezimetler yaşadığı ay olarak nitelendirdi. Yunan spikerin 30 Ağustos günü yaptığı yayının Türkçe tercümeleri yeni internete düştü. 30 Ağustos’u anlatırken Yunan spiker, arka planda sürekli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya ziyaretinin fotoğrafları yer aldı. Video paylaşım sitelerinde hızla yayılan tercüme videolarında da arka planda 30 Ağustos Büyük Zafer’in 100. Yılı ve Kütahya Valiliği ve Belediyesi logoları bulundu. Yunan spiker Büyük Taarruz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni Küçük Asya Felaketi olarak yansıttı.

Anadolu Helenizm’inin yok olması Kütahya’da kesinleşti

Kütahya’da Helenizm’in yok olmasının kesinleştiğinin anlatan İoannis Theodoratos, “Tehditlerin durmadığı hatta geçmişten gelen bir vampir-hayalet gibi yurt içinde ve yurt dışında yeniden dirildikleri, bizde suçluluk ve fobi yaratmaya çalıştıkları bir döneme inanmaya ihtiyacımız var. Tabi ki atıfta bulunuyorum, çünkü deneyimlerimizden acı bir ay olan ağustos ayındayız. 1071 Ağustos’unda Helenizm ve Doğu Roma İmparatorluğu için felaket olan Malazgirt Savaşı oldu. Küçük Asya’nın ele geçirilmesi için Selçuklu Türklerine Anadolu’nun kapıları açıldı. Ağustos’ta ikinci Attila ve yine bir ağustos ayında Küçük Asya felaketi oldu. Eskişehir-Kütahya cephesi kırıldığında ne yazık ki Küçük Asya Helenizm’inin yok olması da kesinleşti. Bunlar araştırmamız ve geleceğe güvenle bakmamız için bilmemiz gereken gerçekler” dedi.

Yunan spiker durur mu? Gözleri hala bu topraklarda!

Geçmişte alamadıkları toprakları alma umutlarını “tamamlanmamış görev olarak” anlatan Theodoratos, “Bütün bunlardan tek bir tarihi model çıkarılıyor. Yani Yunan milleti kendi birliğine karşı hareket eden tüm o sesleri görmezden gelerek, tarihsel görevine ve tarihsel rotasına sahip çıkacak. Çünkü henüz tamamlanmamış bir görevimiz ve rotamız var. Binlerce yıl öncesinde geliyoruz ve önümüzde parlak olduğu kadar umut dolu bir gelecek var. Ağustos ayı içerisinde çok ve önemli olaylar yaşandı” ifadelerini kullandı ve Azerbaycan-Ermenistan savaşı, Türkiye-Libya ilişkileri ve Rus ve Azeri doğalgazı üzerine birtakım teorilerini anlattı.

HABER: AHMET DİNÇ

ORJİNAL BLUSKY TELEVİZYONU YAYINI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.