Çinici mi, çileci mi?

Çinicilerin çilesi bir türlü bitmiyor. Çiniciler Çarşısı’nda 150  esnaf  balık restoranın kaldırılmasını ve Vazokule  Projesi’nin Çiniciler Çarşısı’nı dikkate alacak şekilde yeniden hazırlanmasını istiyor.

Çinicilerin çilesi bir türlü bitmiyor. Çiniciler Çarşısı’nda 150  esnaf  balık restoranın kaldırılmasını ve Vazokule  Projesi’nin Çiniciler Çarşısı’nı dikkate alacak şekilde yeniden hazırlanmasını istiyor.

Çiniciler Çarşısı esnafları tarafından balık restoranı ve Vazokule ilgili Cumhurbaşkanlığı’na , İçişleri Bakanlığına , Kütahya Valiliği’ne ve Kütahya Belediyesi’ne toplu dilekçe verdi. Çinicilerin kanayan yaralarını dindirmek için harekete geçtiklerini bildiren Çiniciler Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Nida Olçar, “Her konuşmaya Çini’nin Başkentiyiz diye başlıyoruz ama Ne Çiniciler carşısı , ne Çinili Camii nede Çinili Vazomuza gerekli özen gösterilmiyor. Çiniciler Çarşısı’nın girişinde ki balık lokantası yıllardır kanayan yaramızdır. Tam çarşı ana kapısı önüne konulan balık lokantası girişi engelleyen kötü bir görüntüye sahiptir.Yıllardır burada var olmaya çalışan çinici esnafının ticaretini engellemektedir. 1 esnaf mı 250 dükkan mı? Biz burada ki yapının taşınması için esnafımızdan gelen talep doğrultusunda yetkili mercilere dilekçemizi verdik. Bu yapının kapı önünden taşınması yönünde belediye meclisinden karar alınmasını bekliyoruz. Biz bunca yıl koca çarşının önünü kapatan esnafın kirada olduğu dükkan yıkılsın demedik sadece taşınsın istiyoruz. Çiniciler Çarşısı sahipsiz değildir”dedi.

ÇİNİCİLER ÇARŞISI VAZOKULE PROJESİNE DAHİL EDİLSİN

Vazokule hakkında Nida Olçar, “Çiniciler Çarşısı Kütahya ‘nın vitrinidir.Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık Bey’den Vazokule Projesinin çiniciler çarşısı ile birlikte revize edilip yeni bir balık lokantası faciası yaşanmasını istemiyoruz.Hem balık lokantasının taşınması hemde Vazokule halkında bilgilendirilmek üzere çiniciler çarşısı esnafımızın yönetimimize ilettiği dilekçeleri teslim ettik.Çiniciler Çarşısı onursal Başkanımız Kütahya Valimiz Ali Çelik Bey’den de Çini sanatçısı esnaf arkadaşlarımız İle gerekli yaptırımlar İçin desteklerini  bekliyoruz”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.