AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya’nın işsizlik sorununun olmadığını açıkladı. Mustafa Önsay, “Kütahya’da şuan 4 bin 500 civarı işçi alınacak, bulunamıyor. Yakın bir tarihte de 16 bin işçi alınacak Zafer OSB’ye”dedi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, basın toplantısı yaparak Kütahya gündemini değerlendirdi. Mustafa Önsay, Çinigaz başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kütahya’ya gelmesi, Zafer OSB, hızlı tren, milletvekillerinin belirlenmesi ve Alevi köylerine yapılan hizmetler hakkında açıklamada bulundu.

EKONOMİK SORUNLAR KÜRESEL KAYNAKLI

 Başkan Önsay’ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde: “Toplum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyor.  AK Parti Cumhuriyet tarihinde en çok hizmet etmiş iktidar. Tedarik zincirinde bozulma var. Ekonomik sorunlar küresel kaynaklı ve ekonomik kriz ile mücadele için büyük gayret gösteriyoruz. Büyük atılımlar yaptık. Türkiye giderek güç kazanmaktadır. Muhalefet ekonomik sorunu iç siyaset malzemesi olarak kullanması doğal. Halk Erdoğan’dan emin ve güveniyor. Problem bulunmamaktadır. Toplumun genelinde sorun yok, bazı sorunlu kişiler üzerinden ülke genelinde sıkıntı var gibi algı oluşturuluyor. 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I EN İŞİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Tayyip Erdoğan’ı Kütahya’da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Erdoğan gibi olacağız. Türkiye’den başka gidecek yerimiz yok. Herkesin yanında olarak hizmet edeceğiz. Toplumun yararına olan işlerde gecemizi gündüzümüze katacağız. Kırgınları geri kazanacağız. Muhalefet kendini asil halkı hizmetçi zannediyor. 

KÜTAHYA’NIN GELECEĞİ O HATTA!

Kütahya’da şuan 4 bin 500 civarı işçi alınacak, bulunamıyor. 16 bin işçi alınacak Zafer OSB’ye. Kütahya’nın geleceği Zafer OSB, Zafer Havalimanı hattında. Geleceğe bugünden hazırlanmalıyız.

HIZLI TREN NE OLDU?

Hızlı tren için ÇED raporu hazırlandı, Ekonomik sorunlara takıldı. Hızlı trenin gelmesi Kütahyalılara değil Antalyalılara katkı sağlayacak. Antalyalılar için daha çok önemli.

MİLLETVEKİLLERİ NEYE GÖRE BELİRLENECEK?

AK Parti milletvekillerinin ağustos ayı programı hazır. Sahaya çıkacaklar. Seçilmeden önce sevilen kişiler vekil olacak.

“MEDYA’YA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

100 yıl sonra Dumlupınar’a 30 Ağustos kutlamalarına gelen ilk Cumhurbaşkanı; Recep Tayyip Erdoğan olacak. Medya’nın üzerine Zafer OSB ve 30 Ağustos konusunda büyük görev düşüyor. 

AK PARTİ’YE EN ÇOK İLETİLEN SORUNLAR NELER?

Kütahya Ticaret Borsası ve tahıl borsası kurulması yönünde çok sık şikayet iletiliyor. Çiftçinin emeğinin sömürüldüğü, çiftçilerin emeği tahıl borsası kurulmadığı için 5 TL civarına alınmaya çalışılıyor. Hastane eksiğimiz var. Hiçbiryerde olmayan cihazlar Kütahya’da var ama kullanacak kişi yok. Eğitim ile ilgili bir sorun cihaz sorunu yok. 

ALEVİ KÖYLERİNE YATIRIM GİTMİYOR MU?

546 köy var ve hiç oy vermemiş köyler ile vermiş köyler arasında fark yok. Oy almak için hizmet etmiyoruz. Alevi köylerine de hizmet gidiyor. Ayırt etmiyoruz.

“ÇİNİGAZ’I KIŞ GELMEDEN ÇÖZECEĞİZ”

Çinigaz sorunu yanlış biliniyor. Halk normal sayaca geçmek istemiyor. Firma iyi niyetli davranmadı. Doğalgaz’ı getiren Tayyip Erdoğan ama Çinigaz durumu Erdoğan’ın aleyhine kullandı. Karda kışta yaşlıları dışarıda bekleten Çinigaz’ın zihniyetidir. Çinigaz zulmü kesmeli. Çinigaz’a boyun eğmeyeceğiz. Erdoğan, Kütahya’ya gelince Çinigaz sorunu tekrar sunulacak.  EPDK’ya gittik yasal açığı kapatacağız. Çinigaz’ı kış gelmeden çözeceğiz. Doğalgaz sübvanse ediliyor. Faturaların dörtte üçünü devlet karşılıyor”.

HABER: AHMET DİNÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.