Nursan Kablo & Malhotra Cable el sıkıştı

Türkiye otomotiv yan sanayisinin önemli gruplarından Nursanlar Holding bünyesinde bulunan Nursan Kablo Donanımları ile Hindistan kablo üretiminin lider firmalarından Malhotra Cable Şirketi arasında Tavşanlı OSB’de ortak kablo üretim tesisi kurulması konusunda ön anlaşma imzalandı. 2023’te hizmete girmesi planlanan yatırımda 200 kişiye istihdam sağlanacak.


Kütahya 1.OSB, Tavşanlı OSB, Bulgaristan Burgas ve İzmit lokasyonlarında 79.850 m² kapalı alan içerisinde toplam 4.300 çalışanı ile müşteri ve süreçlerin tüm ihtiyaçlarına hizmet etmekte olan Nursan Kablo, yeni bir yatırıma daha yelken açıyor. Uzak Doğu’dan Amerika’ya uzanan tedarikçi zincirini, genişleyen uzman kadrosu ile uzun yıllardır başarı ile yürütmekte olan firma şimdi de Hindistan kablo üretiminin lider firmalarından olan Malhotra Cable şirketiyle Tavşanlı OSB’de ortak kablo üretim tesisi kurulması konusunda ön anlaşma imzaladı.

İKİ FİRMADAN ORTAK STRATEJİK YATIRIM
Araçlardaki tüm elektriksel fonksiyonların çalışmasını sağlayan kablo demetlerini tasarlayıp, geliştiren ve üreterek Türkiye otomotiv yan sanayisinin önemli gruplarından Nursanlar Holding bünyesinde bulunan Nursan Kablo Donanımları ile Hindistan kablo üretiminin lider firmalarından Malhotra Cable Şirketi arasında Tavşanlı OSB’de ortak kablo üretim tesisi kurulması konusunda ön anlaşma imzalandı. 2023 yılı ortasında hizmete alınması planlanan bu yatırım ile ülkemizde yerli kablo üretimi artacak ve 200 kişilik bir istihdam sağlanacak.

YATIRIM İÇİN İMZALAR ATILDI
Nursanlar Holding’te düzenlenen ve Nursan Kablo Donanımları ile Hindistan Malhotra Cable Şirketi arasında Tavşanlı OSB’de ortak kablo üretim tesisi kurulması konusunda ön anlaşma imza törenine Nursanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaetano De Rocchi, Nursanlar Holding CEO’su Kağan Yamakoğlu, Nursan Kablo Donanımları Genel Müdürü Çağatay Üstündağ, Genel Müdür Yardımcı Göksel Onuş ve Malhotra Cable Yönetim Kurulu üyeleri Rajiv Malhotra, Tarun Malhotra ve Sumanth Vorkady katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.