Ömer Ulu kimdir?

Aşiyan Ajans Koordinatörü Ahmet Yılmaz, bugünkü yazısında Eskişehir Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu’yu tanıttı.

Ömer ULU,10 Şubat 1966 tarihinde Kütahya İli Gediz İlçesi Erdoğmuş Köyünde dünyaya geldi.
İlk ve orta öğrenimini köyünde; liseyi Gediz Lisesinde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Kaymakamlık mesleğine Edirne Kaymakam Adayı olarak intisap etti. 1991 yılında İngiltere/Cheltnham-“İdari Uygulamaları Yerinde Görme” kursunu ve dil kursunu tamamladı. Yüksek Lisansını Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1999 yılında tamamladı. Sırasıyla yine; 2005 yılında ABD “Çatışmaların Çözümlenmesi ve Önleyici Diplomasi”, 2004 yılında Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi “İnsan Hakları” ve 2014 yılında da Çin “İdari Uygulamaları Yerinde Görme” eğitimlerini başarı ile tamamladı.
1993 yılında Edirne-Lalapaşa Kaymakamı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla; Adıyaman-Sincik, Çanakkale-Yenice, Kastamonu-Araç, Mardin-Nusaybin ve Isparta-Eğirdir Kaymakamlıklarında görev yaptı.2007 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü görevine atandı. 2011 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 24.06.2015 tarihli Olurla İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı görevini yaptığı esnada İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına vekaleten baktı. 2020 yılında Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevini Geçici Görevli olarak yürüttü. 2021 yılında atandığı Odunpazarı Kaymakamlığı görevinde halen devam etmektedir.
Aynı zamanda, Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu ve El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele Kurulu (EYP)’nda görev almış olup 17. Ve 18. Eğitim Şuraları (ANKARA) 10. Ulaştırma Şura(İSTANBUL)’larına katılmıştır.
Sporu seven ULU, 2009-2012 Yıllarında Boks Federasyonu Asbaşkanlığı ve 2013-2016 yıllarında Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Bocce Bowling Dart Federasyou Onur Kurulu Üyesi olarak aktif görevlerde bulunmuştur.
Başarılı bir hayat çizgisi olan Sayın ULU, İlçe Yerel Yönetimler (1995), Gediğini Arayan Taşlar(1999), Hayat Dediğin(2010), Dünyada ve Türkiyede Uyuşturucu İle MüMücadele ve Keşke Demeden (Uyuşturucudan Korunma Yöntemleri) kitaplarını yazarak ilimiz yazarları listesine de adını yazdırmıştır.
Evli ve iki çocuk babası olan Ömer ULU, iyi derece de İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.