Üyeler borsasına sahip çıktı

Kütahya Ticaret Borsası’nda Meclis üyelerinin belirlendiği seçimler KÜTBO binasında gerçekleştirildi. Üyeler tek liste olmasına rağmen seçime büyük ilgi gösterdi.

Üyeler borsasına sahip çıktı

Üyeler borsasına sahip çıktı

14 Meclis asil üyesi ve 14 yedek üyenin belirlendiği seçimlere yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Necati Gültekin: ”Üyelerimizin büyük teveccühü ile bugün Meclis Üyelerimizi belirledik. Kalıtım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. 07 Ekim Cuma günü ise KÜTBO Yönetim Kurulumuzu belirleyerek, seçim sürecini tamamlamış olacağız. Üyeler borsasına sahip çıktı ”dedi. Gültekin, üyelerin gösterdiği teveccüh dolayısıyla hem kendisinin hem de tüm seçilen organ üyelerinin sorumluluğunun bir kat daha arttığını belirterek, seçim sonuçlarının KÜTBO üyelerine ve Kütahya’ya hayırlı olmasını temenni etti.

Çiftçiler kalite konusunda yeterli bilgiye sahip değil!

Gültekin ayrıca Kütahya’da yetiştirilen buğdayın Türkiye sıralamasında en alt sıralarda olduğunu bildirdi. Gültekin, yeni dönemde Kütahya’da düşük olan buğday kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Üyelerinin tüccar ve sanayicilerden oluştuğunu söyleyen Başkan Gültekin:” Kütahya’da üretim yapan çiftçilerimiz, borsamızın üyesi olmamasına rağmen, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çiftçilerimizin kalite konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünüyoruz ve bu konuda ilgili kurumların harekete geçmeye çağırıyoruz. Bu noktada bize bir görev düşmesi durumunda gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Yapılan seçimler sonrasında KÜTBO Meclis Üyeliği asil üyeliklerine Topbaş Tarım, Gültekin Ticaret, Okumuşlar Petrol, Komet Et, Gediz Un, Tataroğlu Pazarlama, Akın Gıda, Tarım Kredi Koop. Kütahya Bölge Birliği, Dülger Tarım, Akıncı Et, Mustafa Şentürk, Muhsin Eroğul, Nüfide Erdurgut ve Hüseyin Sarı. Üyeler borsasına sahip çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.