“Merdiven altı din eğitimine karşıyız”

Av. Şeref Han Sarı Zeybekler Grubunu tanıttı. Grubun hedeflerinin bir tanesinin din eğitimi ile ilgili olduğunu anlatan Şeref Han, “Biz din eğitiminin merdiven altında verilmesine de karşıyız. Devletin resmi kurumları ve memurları tarafından aydınlık din eğitimi verilmeli”dedi.

“Merdiven altı din eğitimine karşıyız”

“Merdiven altı din eğitimine karşıyız”

Av. Şeref Han ve yol arkadaşları Sarı Zeybekler Grubu adı altında Atatürk’ün çizgisinde çalışmalarda bulunuyor. Av. Şeref Han, Sarı Zeybekler gurubunun yapısını açıklayarak aynı ufka bakan bireyleri davet etti. Şeref Han’ın açıklamaları şu şekilde: “Sarı Zeybekler Grubunu 2 yıl önce kurduk ve çığ gibi büyüdü. Atatürk’ün kızları ve oğullarından oluşuyor. Halka hizmet edecekseniz makamlara mevkilere ihtiyacınız yok. Milletvekili, belediye başkanı, siyasi parti başkanı olmanıza gerek yok. Olduğunuz yerden de halka hizmet edebilme imkanınız var. Herkes imkanı çerçevesinde ülkemizi 1 adım daha ileriye götürebilmek için elinden geleni yapmak zorunda. Kimse geleceğe ilişkin umut besleyemiyor. Umut besleyemiyorsak yapabileceğimiz sokağa çıkıp insanların hayatına dokunabiliriz.

“Merdiven altı din eğitimine karşıyız”

Niteliksiz insanlara vasıf kazandırıp iş bulabilme imkanı temin etmek için çabalarımız var. Köy okullarında kılık kıyafet, eğitimi önde tutmak için çalışıyoruz. Aydınlıkların karanlıkları yenebilmesinin tek bir yolu var. O da iyi eğitim almak. İyi eğitimi geniş kapsamlı tutuyoruz. Biz din eğitiminin merdiven altında verilmesine de karşıyız. Devletin resmi kurumları ve memurları tarafından aydınlık din eğitimi verilmeli. Bizim eğitimimiz zaten aydınlık. Biz bu eğitimin verilmesi için çabalamazsak saçma sapan yerlerde çocuklara tecavüz haberleri alırız. Televizyonda gördüğümüz bu tip haberlere vah çekmekle olmuyor. Sarı Zeybekler karanlıkları aydınlatmak için çıkıp bir mum yakıyor.

Sarı Zeybekler grubu kimlerden oluşuyor?

Sanayici, üst düzey bürokrat, özel sektör genel müdür, atanamamış öğretmen, öğrenciler, 30 civarında kendi gençlik kolları var. Çığ gibi büyüyoruz. Bu alanda ciddi bir boşluk var. Türkiye’nin aydınlık, ufku geniş, geleceğe umutla bakabilen insanlarıdır. Sayısal ve güç anlamında çok büyüdük. Sarı Zeybekler Grubu, Dumlupınar’dan geçerken şehitleri iliklerine kadar hisseden Anadolu ve Atatürk çocuklarından oluşur. Kuvayı Milliye temellerinin sıkı sıkıya bu toprağa bağlı olduğunu ifade edebilmek için mücadele ederiz. Sarı Zeybekler’in siyasi ikbal kaygısı yoktur. Topluma dair talep ve beklentisi vardır. Bu açıklamaya ulaşan tüm Atatürk çocuklarını parti gözetmeksizin grubumuza davet ediyorum. Başvuranları eleme süzgecinden geçiriyoruz, referansla alıyoruz. Herkesi aramıza sesimize ses, gücümüze güç katmaya bekliyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.