Gelsin hayat bildiği gibi

gelsin hayat bildiği gibi

gelsin hayat bildiği gibi

Gelsin hayat bildiği gibi Temmuz 2022’de Show Tv ekranlarında izleyici ile buluştu ve Türkiye bu diziyi konuşuyor. Dizi toplumuzun en sevdiği aksiyon kültürünü ve absürd olay örgüsünü barındırıyor. Fakat ismini nereden aldı derseniz gelin bir bakalım. Aslında 2006 yılında yayınlanan ünlü rap sanatçısı Ceza yani Bilgin Özçalkan’ın Yerli Plaka albümünde yer alan bir düetin adıdır. Bu düeti usta sanatçı Sezen Aksu ile yapan Ceza bu albümüyle de bildiğiniz üzere akıllarda pelesenk olmayı başarmıştır.

Peki Nerede gelsin hayat bildiği gibi ?

Parçanın sözlerine baktığımızda, “Birer birer kayıp giderdi her bi’ sevilen. Yenisi gelmez, eline geçmez hele ki değeri hiç bilinmeyen. Yürekte varsa sevgiden de ötesi Sen ağlasan da boş, ışık da yaksan nafile.” İfadeleriyle şarkıcının karamsar bir tablo ile bizleri karşıladığını görmekteyiz. Aynı izlenim ise nakarat kısmında farklı bir dile bizlere seslenmektedir. Usta Sanatçı Sezen Aksu nakaratta o bilindik çağrısını yaparken hayata, İşimiz bu, yaşamak. Unuttum bildiğimi doğarken.
Umudum ölmeden hatırlamak. İfadeleriyle sanatçı Bilgin Özçalkan’a adeta bir nazire yapıyor diyebiliriz.Şarkı tam olarak 4 dakika 55 saniyeden oluşuyor. Şarkı 3 nakarat tekrarı ve 3 verse’den dinleyiciyle buluşturulmuş. Minik Kuş’un eşsiz yorumuyla akıllara kazınan bu parçanın da show ekranlarında izleyiciye sunulan dizinin sadece ismine ilham olduğunu söyleyebiliriz.

Dizi şarkıdan çok daha farklı

Dizinin şarkıyla bağdaştığı bir noktanın olduğunu söylemek pek mümkün gözükmüyor. Dizi müziğine baktığımızda da aynı farkı görüyoruz. Tam anlamıyla bir aksiyon dizisi bizi karşılıyor. İlk bölümün karşılama sahnesinde ise Sadi isimli başkarakterin kahve dövüp kahve hazırladığı sahne ve diyaloglar izleyiciden tam not alırken belirttiğimiz gibi konunun şarkı ile tamamen alakasız olduğunun altını çiziyoruz. Yapımla alakalı kısaca siz değerli okurlarımıza bilgi vermek istiyoruz. Dizimiz, Çok Güzel Hareketler’den de tanıdığımız BKM imzalıdır, İlk bölümü 21 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Yönetmenliğini Altan Dönmez’in üstlendiği, senaryosunu Gani Müjde’nin kaleme aldığı, dram türündeki Türk yapımı televizyon dizisidir. Başrollerini Ertan Saban, Özge Özberk ve Devrim Özkan paylaşmaktadır kıymetli okur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.